بيانيه معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه صنعتی شاهرود به مناسبت روز دانشجو (سال 1399)

 

بسم الله الرّحمن الرّحيم

آنچه ما از بچّه‌های دانشجو، از شما جوانهای عزیز که من خیلی به شماها واقعاً‌ علاقه‌مندم، انتظار داریم این است که شماها باید خودجوش باشید، باید خودکار باشید، باید منتظر این نباشید که شما را به کار وادار کنند؛ بخصوص جوانهایی که مثلاً مربوط به تشکّلهای گوناگون دانشجویی هستند. باید خودکار حرکت کنید، باید بچّه‌هایی که اهل اندیشه هستند؛ بعضی‌ها هستند در اندیشه‌ورزی پیشرو هستند، بعضی‌ها در حرکتهای اجرائی پیشرو هستند؛ هر کدام در هر قسمتی که توانایی‌اش را دارید بایستی خودجوش و خودکار باشید؛ مثل مبارزات مبارزین زمان طاغوت. ۱/۳/۹۸.

(مقام معظم رهبری)

 

     جنبش هاي دانشجويي نقش تعيين کننده اي در مبارزات آزادي خواهانه مردم بيدار کشورمان داشته و حضور آگاهانه دانشجويان مسلمان بسيار چشمگير بوده و در اين رهگذر دانشجويان بسياري جان خود را در طبق اخلاص نهاده و در راه هدف مقدس خود به درجه رفيع شهادت نائل آمده اند.

روز دانشجو، روز آرمان خواهی و حق طلبی دانشجویان و نماد بيداري اسلامي و عينيت بخشيدن به آرمان هاي علمي و فرهنگي و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است.

روز 16 آذر بعنوان روز مقاومت در برابر استکبار و نمايانگر روح استکبار ستيزي، استقلال طلبي و عدالت خواهي دانشجويان در پرتو اسلام و روز به اهتزار درآمدن لواي دشمن شناسي قشر بيدار و نخبه جامعه است، بي شک تداعي روز دانشجو در خاطره ملت ايران و بزرگداشت سالانه آن يک وظيفه ملي است؛ لذا دانشگاه صنعتی شاهرود ضمن تبریک این روز به کلیه دانشجویان عزیز و تاكيد بر زنده نگه داشتن آن اعلام مي دارد با آرمان هاي والاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تجديد پيمان كرده و روز دانشجو را گرامي مي دارد.

اميد است با پشتكار در راه اعتلاي فرهنگ و تمدن اسلامي و ايراني گام برداريم.

معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه صنعتی شاهرود