کانون هلال احمر درسال ۱۳۸۱شروع به کار نمود. این کانون نهادی دانشجویی است که جهت تحقق اهداف جوانان جمعیت هلال احمر با حمایت دانشگاه وجذب کمکهای اولیه هلال احمر فعالیت می نماید. دانشجویان این کانون به صورت داوطلبانه سعی دارند زمینه لازم برای دستیابی به اهدافی چون ایجاد حس تعاون و نیکوکاری بین جوانان دانشجو، کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم بین المللی و تربیت و آموزش دانشجویان برای انجام خدمات اجتماعی وامدادی مورد نیاز جامعه را فراهم کنند. این کانون با هدف افزایش امدادگران در سراسر کشور اقدام به برگزاری کلاسهای تئوری و عملی امداد و نجات در دانشگاه توسط مدرسین ارشد سازمان هلال احمر می نماید.

برگزاری مانور زلزله و ایمنی با هدف کاهش خطرپذیری زلزله، افزایش سطح آگاهی در مورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر آن از دیگر فعالیت های این کانون است.

کارگاه آموزشی اطفاء حریق

همزمان با فرارسیدن هفته خوابگاه ها، کارگاه آموزشی اطفاء حریق توسط کانون هلال احمر دانشگاه و با همکاری سازمان آتش نشانی در خوابگاه هفتم تیر ویژه خواهران برگزار شد.  

برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه

دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه توسط کانون هلال احمر دانشگاه صنعتی شاهرود آغاز شد. مدت زمان این دوره از ۱۵ آبان ماه به مدت ۱۰ روز کاری و جمعاً ۲۲ ساعت و نیز از ساعت ۱۸ الی ۲۰ هر روز در تالار اقاقیای این دانشگاه در حال برگزاری است. این دروه آموزشی که با هدف ارتقای سطح مهارت [مطالعه بیشتر...]

محبوبه زارعی
محبوبه زارعی (دبیر کانون)
سیدابوالفضل میرزایی
زهرا مومنی
فاطمه جعفری
پرستو یعقوبی