فعالیت‌های این انجمن در اسفند ماه سال ۱۳۸۷ آغاز شد. اهداف این انجمن علمی دانشجویی و چشم انداز پیش رو در همان اوایل تاسیس ارائه گردید که مورد استقبال مسئولین دانشگاه قرار گرفت. این انجمن برای شروع فعالیت، جهت‌گیری فعالیت‌های خود را به سمت فرهنگ سازی و ترویج کارآفرینی در میان دانشگاهیان معطوف کرد. بر این اساس انجمن علمی کارآفرینی برای آشنایی دانشجویان با مفهوم کارآفرینی اقدام به برگزاری همایش‌های گوناگون در این عرصه نمود.     از اهداف این انجمن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

* پرورش مهارت‌های کارآفرینی جهت راه‌اندازی کسب و کارهای پایدار     * توجه به پژوهش‌های کاربردی جهت دستیابی به یک روش عملیاتی به منظور عینیت بخشیدن به یک دانشگاه کارآفرین     * توسعه کارآفرینی، پرورش استعداد نوآوری و خلاقیت، تربیت نمودن افراد متکی به نفس، آگاه نمودن افراد به فرصت‌ها و تمایل برای کسب وکار     * افزایش پویایی و بالا بردن قدرت تجزیه و تحلیل دانشجویان در شناسایی بازار، تکنولوژی و فرصت‌های مالی و اقتصادی     * کاهش زمان ثمردهی طرح‌های کارآفرینان برای رسیدن به کار و ثروت

سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شاهرود

باسلام به سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شاهرود خوش آمدید. سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شاهرود در سال ۱۳۹۵ شروع به کار نموده و شامل فعالیتهای فرهنگی اجتماعی و علمی دانشگاه  از جمله فعالیتهای کانونها، انجمن های علمی و تشکلها می باشد.